Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (76 komentářů)

Ema, (06. 03. 2014 05:41) Reagovat
[quote name="Lenka"][quote name="Kačka"]Já jsem se také dala na vegetariánství. Je to zatím jen několik týdnů, ale také si myslím, že mi to prospívá. Navíc dnes je hodně dostupných informací, takže pokud člověk trochu přemýšlí, sestaví se jídelníček bez problémů tak, aby mu v něm nic nechybělo.[/quote]Vždycky si říkám, co lidi vede k vegetariánství. Ne že bych to odsuzovala, je to každého věc. je ta motivace - přesvědčení, fakt, že vám maso nechutná, empatie se zvířaty....?[/quote]Třeba u mě je to součást životního stylu. Snažím se žít zdravě a organismus maso dlouho zpracovává a celkově, když člověk nahradí bílkoviny z masa, tak je bezmasá strava zdravá. Nejsem tedy stoprocentní vegetarián - jím ryby. Jejich maso tělo zpracovává dobře a obsahuje omega3 mastné kyseliny. Ty bych nahrazovala bez potravinových doplňků těžko.
Michal, (12. 05. 2014 08:34) Reagovat
[quote name="Zdena"]A jaké příčiny může mít chudokrevnost. Myslela jsem, že se prostě netvoří červené krvinky a tím vznikne.[/quote]Ale červené krvinky se netvoří z nějakého důvodu. Příčin může být celá řada. Jednou z nich (ne příliš závažnou příčinou), je nedostatek železa, ale také to může znamenat, že se krev někde "ztrácí", což může třeba značit rakovinu tlustého střeva (krev ve stolici)...Zkrátka příčin je hodně.
Monika, (09. 06. 2014 08:32) Reagovat
Jím všechno - maso, ovoce, zeleninu, luštěniny...a přesto mi chybí některé minerály. Jak je to možné? Vždyť přeci člověk nemusí jíst potravinové doplňky, aby měl všechno, co potřebuje, nebo jo?
Kateřina, (05. 08. 2014 05:25) Reagovat
[quote name="Monika"]Jím všechno - maso, ovoce, zeleninu, luštěniny...a přesto mi chybí některé minerály. Jak je to možné? Vždyť přeci člověk nemusí jíst potravinové doplňky, aby měl všechno, co potřebuje, nebo jo?[/quote]Nemusí jíst potravinové doplňky, ale to, že přijímáme dostatek vitamínů a minerálů, neznamená, že jich je v těle dostatek využito. Problém může být třeba v jejich špatném vstřebávání, nebo se někam ztrácí. To už je na lékařích, aby zjistily, proč mát nedostatek minerálů. Třeba pokud máte nedostatek železa, je na vině chudokrevnost.
Ala, (02. 09. 2014 10:14) Reagovat
[quote name="Kateřina"][quote name="Monika"]Jím všechno - maso, ovoce, zeleninu, luštěniny...a přesto mi chybí některé minerály. Jak je to možné? Vždyť přeci člověk nemusí jíst potravinové doplňky, aby měl všechno, co potřebuje, nebo jo?[/quote]Nemusí jíst potravinové doplňky, ale to, že přijímáme dostatek vitamínů a minerálů, neznamená, že jich je v těle dostatek využito. Problém může být třeba v jejich špatném vstřebávání, nebo se někam ztrácí. To už je na lékařích, aby zjistily, proč mát nedostatek minerálů. Třeba pokud máte nedostatek železa, je na vině chudokrevnost.[/quote]Chudokrevnost nezapříčiňuje nedostatek železa. Je to spíše naopak. vlivem nedostatku železa vzniká chudokrevnost, protože na železo se váže kyslík a ten se váže na červené krvinky - tak nějak ve zkratce to málo, co o chudokrevnosti vím. Dříve jsem jí trpěla.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vitamín-A.cz
Kontakty