Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (76 komentářů)

Lenka, (13. 06. 2013 08:54) Reagovat
[quote name="Kačka"]Já jsem se také dala na vegetariánství. Je to zatím jen několik týdnů, ale také si myslím, že mi to prospívá. Navíc dnes je hodně dostupných informací, takže pokud člověk trochu přemýšlí, sestaví se jídelníček bez problémů tak, aby mu v něm nic nechybělo.[/quote]Vždycky si říkám, co lidi vede k vegetariánství. Ne že bych to odsuzovala, je to každého věc. je ta motivace - přesvědčení, fakt, že vám maso nechutná, empatie se zvířaty....?
Karel, (01. 07. 2013 06:56) Reagovat
[quote name="Tonda"]Tak když už člověk bere tyhle preparáty, tak by měl mít přehled o tom, jaké množství určitého prvku je doporučováno a srovnat to s tím, co je v preparátu.[/quote]Bohužel to asi moc lidí nedělá. Já proti preparátům s vitamíny nic nemám, alespoň jednou ročně si dám jedno balení na podpoření imunity, ale nic se nemá přehánět.
Emilie, (09. 09. 2013 12:44) Reagovat
[quote name="Tonda"]Tak jsem se dozvěděl, že mě chybí vápník. Přitom jím docela dost potravin bohatých na něj. Koukám teď po různých přípravcích a nevím, jestli bude lepší si zvolit něco, co obsahuje více vitamínů a minerálů, nebo přímo nějaké preparáty jen s vápníkem. Nerad bych pak zase měl nějakého vitamínu hodně...[/quote]Máte-li pocit, že jíte hodně vápníku, tak se spíš poraďte s lékařem, jestli není problém s tím, že ho vaše tělo nedokáže adekvátně zpracovat, nebo jestli se vám někde ztrácí. I to se může stávat...
Klára, (01. 11. 2013 12:13) Reagovat
[quote name="Bedřiška"]Tak ty tablety železa jsem také při chudokrevnosti brala. Nevím, jestli existuje více provedení nebo jen jedno, ale ty, co jsem brala já, byly pěkně hnusný. Zvedal se mi z nich žaludek.[/quote]Já je kdysi také brala, ale na nic tak hrozného si nepamatuju. Normální tablety, ale tak možná se fakt vyrábí v různých provedeních.
Barbora, (14. 01. 2014 14:08) Reagovat
[quote name="Tonda"]Tak jsem se dozvěděl, že mě chybí vápník. Přitom jím docela dost potravin bohatých na něj. Koukám teď po různých přípravcích a nevím, jestli bude lepší si zvolit něco, co obsahuje více vitamínů a minerálů, nebo přímo nějaké preparáty jen s vápníkem. Nerad bych pak zase měl nějakého vitamínu hodně...[/quote]A doktor vám nic nenapsal nebo nedoporučil? Pokud ani přes to, že jíte potraviny bohaté na vápník, ho nemáte, zvolte nějaký přípravek přímo s vápníkem. Máte-li dostatečně pestrou stravu, jiné vitamíny zřejmě nutné nebudou.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vitamín-A.cz
Kontakty